Semienka marihuany sú legálne?

Zákon vs semena marihuany

.legal
Komentáre

Hádam všetci sme si už určite položili otázku, či sú semená marihuany na Slovensku legálne?

Tu je jednoznačná odpoveď :

Áno semená marihuany sú na Slovensku legálne.

Ako to teda s predajom a kúpou semien marihuany je, si vysvetlíme v nasledovných riadkoch.

Podmienky zákonného zaobchádzania s rastlinou rodu konope (marihuana), jej produktmi, ako aj s ďalšími látkami, ktoré sú považované za drogy, upravuje zákon č. 139/1998 Z. z. o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch v znení neskorších predpisov. Akékoľvek nepovolené nakladanie s látkami uvedenými na zozname tohto zákona je trestné, ale tento zákaz sa nevzťahuje na semená rastlín rodu konope (marihuana). Pretože nie sú na tomto zozname uvedené, a taktiež neobsahujú účinnú látku THC. Ich kúpa, držba, či akékoľvek iné nakladanie s nimi je preto úplne legálne. Ak by teda u niekoho polícia našla výlučne semená marihuany, takáto osoba by nemohla byť nijako sankcionovaná. Tieto semená by jej nemohli ani odňať. ( zdroj : http://rastamama.sk )

 

Preto je na väčšine webov, ktoré sa zaoberajú predajom marihuanových semien uvedené upozornenie v zmysle:  Tento produkt je určený len na zberateľské účely ako suvenír. Zasadením týchto semien za účelom pestovania rastlín rodu Cannabis sa dopúšťate trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi podľa § 172 Trestného zákona. Naša spoločnosť takéto konanie neodporúča, neschvaľuje, ani nepreberá žiadnu zodpovednosť za právne dôsledky spôsobené takýmto konaním.

 

Na záver by sme Vás však chceli upozorniť, že konopné semená si môžete bez akýchkoľvek obáv kúpiť, objednať.

Obavy sú namieste v prípade, že sa tieto semená rozhodnete zasadiť, tým sa už dopúšťate trestného činu, a môže byť proti Vám vznesené obvinenie. Takže pozor!

 

Komentáre k článku

avatar
  Subscribe  
Notify of

Mohlo by vás zaujímať

štúdium konope

Španielsko ako priekopník v poskytovaní štúdia o konope

Za posledné desaťročie sa konopný priemysel radikálne zmenil. Desiatky spoločností, spojených s touto rastlinou, fungujú v mnohých krajinách úplne legálne, čím sa v rozvíjajúcom sektore vytvárajú tisíce nových pracovných miest. Je to rovnako skvelá príležitosť pre vedcov, či fanúšikov konope, ktorí sa z tajných prevádzkovateľov stali kľúčovými hráčmi v tomto odvetví.

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho SimplyHigh newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta cannabisu.