marihuana a bitcoin

Policajná razia na pestovateľov marihuany dopadla, inak, ako polícia očakávala !

.news.legal
Komentáre

Polícia z mesta West Midlands ( Anglicko ) zorganizovala raziu na pestovateľov marihuany, namiesto pestovateľov marihuany narazila na ťažiarov kryptomien.

 

Podľa informácií polícia uskutočnila raziu na pestovateľov marihuany na základe typu na podozrivý sklad, ktorý sa následne rozhodla preklepnúť. Medzi zásadné faktory, ktoré rozhodovali, bola pomerne vysoká spotreba elektrickej energie daného skladu.

 

Namiesto marihuanovej farmy narazili na ťaziarsku farmu kryptomien

 

Po obdržaní typu polícia preskúmala sklad a okolie policajným dronom. Z prieskumu vyplynulo, že sa v objekte v rôznych hodinách nachádzali viaceré osoby. Dron s termálnou kamerou tiež zachytil v objekte aj veľký zdroj tepla, čo naznačovalo, že sa môže jednať o skupinu pestovateľov marihuany.

 

Ako potvrdili predstavitelia polície podľa náznakov, ktoré objekt vykazoval išlo o typickú marihuanovú farmu. 18 mája, teda vykonali v priemyselnom priestore policajný zásah. Na mieste činu sa však žiadna marihuana a ani iné drogy nenachádzali. Jediné načo polícia narazila bolo 100 kusov zariadenia ASIC, ktoré slúžia na ťažbu kryptomien. Jedná sa o ďalšiu správu v krátkom čase v spojení marihuany a krpytomien.

 

policajna razia na pestovateľov marihuany

 

Ťažba kryptomien je náročná na spotrebu elektrickej energie. Táto skutočnosť sa bežne rieši 2 spôsobmi. Buď si ťaziari nájdu lacný zdroj elektrickej energie, poväčšine sa sústredia ťažiari na obnoviteľné zdroje. Veľmi dobre to vysvetľuje Kicom na svojom YT channel – Bitcoinovej kanál vo videu ,, Je Bitcoin ekologická pohroma ? ” Druhá možnosť je, že sa ťažiari napoja jednoducho na zdroj na čierno a ,, kradnú ” elektrickú energiu. Toto bol ten druhý prípad.

 

asic minner

 

Ťažiari prevádzkovali svoju ťažiarsku farmu utajene a nelegálne práve, preto výška ich ziskov mohla dosahovať zaujímavé čísla. Počas razie sa v objekte nikto nenachádzal, boli zaistené všetky zariadenia a naďalej prebieha vyšetrovanie po podozrivých osobách.

 

Netreba viniť kryptomeny

 

Rovnako, ako pri každom biznise aj v krypto svete sa nájdu ľudia, ktorí sú špekulanti a chcú zarobiť za každú cenu a neváhajú zákony obchádzať alebo ich vedome porušovať. Rovnako to bolo aj v tomto prípade, aj napriek tomu, že nebola zaistená žiadna marihuana, páchatelia sa pravdepodobne obvineniu nevyhnú. Ťažba kryptomien, ako taká samozrejme nie je trestná, ale odoberanie elektrickej energie na čierno áno.

 

Samotná polícia potvrdila, že sa nejednalo o, to čo očakávali a, že podobné prípady takmer neevidujú.

 

A ako povedal Kicom, kto nevlastní Bitcoin okráda svoju vlastnú rodinu !

#simplyhigh

 

zdroj : coindesk.com ,  futurism.com

 

Komentáre k článku

avatar
  Subscribe  
Notify of

Mohlo by vás zaujímať

celebrity a marihuana

Známe osobnosti a marihuana #1

Známe osobnosti a marihuana aj vďaka týmto osobnostiam, vďaka ich dosahom a sledovanosti padá na marihuanu, ako takú svetlejšie svetlo. Pred marihuanou zatvára mnoho ľudí oči a vnímajú ju stále v negatívnom zmysle a považujú ju za zlo. V druhom prípade sú tu ľudia, ktorí sa rozhodli otvoriť myseľ a nebyť zaujatí. Medzi týmto ľuďmi sa nachádza aj mnoho celosvetovo známych osobností, ktorí majú k marihuane pozitívny vzťah. Medzi tieto známe osobnosti patria :

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho SimplyHigh newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta cannabisu.