lego a konopný plast

LEGO BUDE ZA 10 ROKOV POUŽÍVAŤ LEN KONOPNÝ PLAST

.news.science
Komentáre

LEGO a konopný plast : popredný výrobca hračiek pre deti si myslí, že nastal čas povedať “nie” umelým plastom a “áno” konope.

Nedávno sme písali článok o využití konopného betónu v praxi, tak isto aj konopného papiera. Teraz tu máme ďalší príklad ako sa dá efektívne využívať konopný plast.

 

LEGO a konopný plast

 

Legendárny dánsky výrobca LEGO hračiek sa rozhodol, že do roku 2030 prejde od súčastnej používanej plastovej živice na ekologické konope. Vzhľad a pocit z kociek LEGO zostanú úplne rovnaké, hovorí projektový manažér spoločnosti LEGO Allan Rasmussen.

Taxonómia rastlín nerozlišuje medzi konope a jeho psychoaktívnym príbuzným, marihuanou. Sú to dve kultivácie toho istého rastlinného druhu a jediný rozdiel medzi nimi je, že sa šľachtia a pestujú na rôzne účely.

 

lego a konopný plast

 

100% PRÍRODNÉ A BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉ

 

Spoločnosť Zeoform, jedna z mnohých spoločností, ktoré pracujú s konopným bioplastom, je priekopníkom nového lisovacieho materiálu s priemyselnou pevnosťou s názvom Micro Pulp. Nie je to len ďalšia prísada, ktorá má tradičnej technológii dodať “zelenší” vzhľad. Je to spôsob, ako vyrobiť plast len z konopnej celulózy a vody.

To umožňuje šetriť lesy a zanechávať minimálnu uhlíkovú stopu, ale zároveň vyrábať plast, ktorý je odolný a 100-percentne biologicky rozložiteľný. A takáto udržateľná technológia – keď sa plast prakticky pestuje na poliach ako ročná plodina – je niečo, čo spoločnosť LEGO považuje za cestu budúcnosti.

 

lego a konope

 

EKOLOGICKÝ A NÁKLADOVO EFEKTÍVNY

 

Výroba “zelených” materiálov je často drahšia ako výroba ich náprotivkov z ropy a iných chemikálií. Nie však v prípade konope. Je to jediný najvýnosnejší rastlinný druh mierneho pásma z hľadiska produkcie biomasy na aker pôdy.

Pre výrobcov plastov, ako je napríklad spoločnosť LEGO, to znamená, že môžu svojim akcionárom zarobiť ešte viac peňazí, ak prejdú na výrobné metódy, ktoré pomáhajú šetriť našu planétu. Po počiatočnej investícii potrebnej na prechod na konopný bioplast sa táto technológia zmení na dobre namazaný stroj na generovanie príjmov.

 

Konope je cesta !

 

Pripojte sa k nám na našom facebooku SimplyHigh a instagrame SimplyHigh_org a dostávajte novinky zo svete konope ako prvý.

zdroj : fastbuds.com

Komentáre k článku

avatar
  Subscribe  
Notify of

Mohlo by vás zaujímať

dom z konopného betónu

Konopný beton v praxi : V Buchlovských horách vyrástol netradičný dom, ktorý má múry z konopného betónu a vykuruje sa ťažbou kryptomien

Konopný beton v praxi : Na lúke obklopenej lesmi a potokmi Buchlovských hôr stojí dom s rozkvitnutou strechou, v ktorom po celý rok žije spokojná rodina. O teplo sa tam stará ťažba kryptomena a múry sú tvorené konopným betónom. Mohlo by to znieť ako začiatok rozprávky pre 21. storočie, v skutočnosti, ale ide o realizáciu domu s názvom LO, za ktorým stojí architektka Lina Bellovičová.

konopný papier

Čo je konopný papier a na čo sa využíva?

Hneď na úvod sa skúsme zamyslieť nad dobou, v akej žijeme a aktuálne aspekty, ktoré populáciu trápia, aspekty života, ktorými sa dnešná populácia dennodenne zaoberá. Jednou z nich je životné prostredie a jeho ochrana! Alternatívou je konopný papier!

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho SimplyHigh newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta cannabisu.