jack herer osoba

Jack Herer celosvetoto známy konopný aktivista

.legal
Komentáre

Jack Herer bol americký politický aktivista, narodil sa 18.6.1939 v New Yorku, USA.

 

Jack Herer je taktiež autorom dvoch veľmi zásadných diel zaoberajúce sa problematikou legalizácie marihuany :

 

1. Sprisahanie proti konope aneb Cisár nemá šaty ( The Emperor Wears No Clothes ) – toto dielo bolo použité v úsilí o legalizáciu konope ! Kniha obsahuje všetky informácie o konope a jeho využitia, ktoré s Jackovi podarili nazbierať za 12 rokov od roku 1973 do roku 1985.

 

2. Tráva ( Grass )

 

jack herer

 

Jack Herer bol presvedčený o tom, že konope by malo byť dekriminalizované po celom svete, pretože je možné ho využívať ako obnoviteľný zdroj paliva, jedla, liekov a môže byť v podstate vypestované v akejkoľvek časti sveta. Tak isto sa domnieval, že vláda a najvyšší predstavitelia USA zámerne skrývajú dôkazy o skutočných možnostiach využitia tejto rastliny.

 

Počas svojej cesty za svojím poslaním ďalej založil organizáciu HEMP ( Help end Marijuana Prohibition ) a dokonca dva krát kandidoval na prezidenta USA v roku 1988 a 1992 ako kandidát strany Grassroots Party.

 

V roku 2000 utrpel Jack srdcový záchvat, ktorý mu spôsobil problémy s rečou a pohyblivosťou pravej strany tela. Zotavený zo zdravotných problémov v roku 2004 vyhlásil, že tajomstvom za jeho uzdravením bola psychoaktívna huba muchotrávka červená.

 

Konec velkého muža

 

V roku 2009 po svojom preslove na konopnom veľtrhu Hempstalk v Oregonu skolil Jacka infarkt, z ktorého sa už nedostal a 15.4. 2010 podľahol tažkostiam a umrel.

 

Odroda Jack Herer

 

A takto vznikla jedna z najznámejších, najlegendárnejšich a najvyhladávatejšich cannabisových odrôd po celom svete – JACK HERER. Táto odroda bola pomenovaná po Jackovi Hererovi ako poďakovanie za svoju cestu a všetko čo spravil pre rastlinu marihuanu.

 

odroda jack herer

 

Táto odroda má na svojom konte najviac ocenení z Cannabis Cupov a v Holandsku sa stala oficiálne uznávanou liečivou bylinou. Je to dokonalá zmes Sativy a Indicy.

 

Viac informácií o genetike a účinkoch môžete nájsť  v popisoch u predajcov konopných semien. Viacero seedbank ponúka semena marihuany Jack Herer v feminizovaných aj automatizovaných variantách.

Komentáre k článku

avatar
  Subscribe  
Notify of

Mohlo by vás zaujímať

štúdium konope

Španielsko ako priekopník v poskytovaní štúdia o konope

Za posledné desaťročie sa konopný priemysel radikálne zmenil. Desiatky spoločností, spojených s touto rastlinou, fungujú v mnohých krajinách úplne legálne, čím sa v rozvíjajúcom sektore vytvárajú tisíce nových pracovných miest. Je to rovnako skvelá príležitosť pre vedcov, či fanúšikov konope, ktorí sa z tajných prevádzkovateľov stali kľúčovými hráčmi v tomto odvetví.

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho SimplyHigh newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta cannabisu.