mexiko legalizacia konope

Historický moment – Mexiko legalizuje rekreačné konope !

.legal
Komentáre

Legalizácia konope v Mexiku dostáva zelenú  ! Stane sa tak so svojimi 130 miliónmi obyvateľov najväčším legálnym konopným trhom na svete ! 

 

Legalizácia konope v Mexiku

 

Po skvelej správe z Argentíny, prichádza z Južnej Ameriky ďalšia ! Mexiko, ako známa krajina drogovými vojnami sa po troch rokoch politických prieťahov konečne dočkala. Poslanci v stredu 10.3 schválili návrh legalizačného zákona. Ten povoľuje všetkým obyvateľom slobodne užívať a pestovať konope. Zároveň s tým vznikne aj regulovaný trh s legálnymi farmami a predajňami, ako napríklad v Kanade, alebo Colorade. Zatiaľ, čo na Slovensku sa naši poslanci nevedia poriadne dohodnúť o ,,obyčajnom” CBD. Oh.

 

mexiko legalizuje konope

 

Jedná sa bezpochyby o historický miľnik medzinárodného dosahu, ktorý bude mať zásadný vplyv na celosvetový pohľad na prežité a nezmyselné prohibičné proti konopné zákony ! Pevne verím, že sa situácií pozorne budú venovať a sledovať aj slovenskí odporcovia konope ako medzi politikmi, tak, aj medzi štátnymi úradníkmi a predstavitelia polície, aj justície.

 

Mexická legalizácia konope okrem iného znamená aj to, že USA, kde je konope stále na federálnej úrovni ilegálne, sa ocitne medzi dvoma legálnymi krajinami ( Kanada a Mexiko ). To samozrejme povedie k zvýšeniu tlaku na súčasnú administratívu demokratického prezidenta Joea Bidena, aby tiež konečne ukončili nezmyselnú 80 rokov trvajúcu federálnu prohibíciu tejto liečivej rastliny.

 

Zároveň sa tak začnú rozpadať aj argumenty, ktoré často počúvame v českom či slovenskom parlamente. Napríklad o tom, že prihibíiu konope nemožno zrušiť ani zmierniť, pretože je to v rozpore s viac ako 60 rokov starým dohovorom OSN. Ako vidno, čím ďalej tým viacej krajín po celom svete sa týmto rozporom netrápi.

 

Historický moment

 

,, Dnes prepisujeme dejiny “, vyhlásil Simey Olvera, poslanec za vládnu stranu Morena. ,, Konečne sa môžeme oprostiť od falošnej predstavy, že konope je v Mexiku hrozbou pre verejné zdravie.”

 

Návrh počíta s povolením samopestovania určitého počtu rastlín rovnako ako vytvorením systému licencií. Tie budú štátom udeľované ako pestovateľom, tak spracovateľom a predajcom. Zákon teraz musí schváliť senát a potom podpísať prezident. Obe udalosti sú však považované skôr za formality, pretože väčšina senátorov aj prezident vyjadrili podporu legalizácií konope.

 

mexiko marihuana

Nový zákon tak ide o krok, alebo aj dva vpred než v súčasnosti diskutovaný návrh u českých susedov Pirátskej strany na legalizáciu konope ,, jednoduchého ” samopestovania pár rastlín v Českej prebulike.

 

Podľa prvých reakcií politikov a aktivistov je zrejmé, že Severná Amerika rýchlo smeruje k plnej legalizácií konope a tento trend je nezvratný !

 

Kto dostal chuť taktiež pozrieť si znovu seriál Narcos: Mexiko ?

 

zdroj : magazin-konope.cz

 

#simplyhigh

Komentáre k článku

avatar
  Subscribe  
Notify of

Mohlo by vás zaujímať

argentina marihuana

Argentína povoluje pestovanie marihuany !

Ako čas plynie, pribúda vo svete a Európe veľa pozitívnych noviniek týkajúcich sa marihuany ako takej. Slovensko sa chystá zlegalizovať konečne kanabidiol CBD a z Južnej Ameriky prichádzajú tiež skvelé správy.

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho SimplyHigh newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta cannabisu.