legalizácia marihuany

Amnestia: Všetky skutky nie sú rovnaké! #dekriminalizacia

.legal
Komentáre

Na Slovensku sa zmenili, respektíve zmiernili tresty pre troch ľudí, ktorých vybrala Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.


Prvým bol 56 r. muž, ktorý prechovávaním marihuany dostal 10 rokov väzenia. Keďže ju mal len pre svoju potrebu a z toho žiadne finančné zisky, dopomohlo mu to k zmierneniu trestu na 1 rok a 11 mesiacov, z ktorých ma už rok strávený vo väzení. Po prepustení na slobodu muž nemôže spáchať min. 2 roky žiadny trestný čin.

legalizácia marihuany

 

Druhým prípadom je mladá žena, ktorá v minulosti zanedbala povinnú výživu s dlhom 416€. Sumu doplatila a stará sa o štyri deti sama, keďže manžel pracuje v zahraničí. Necelý rok trestu jej prezidentka odpustila, ak jej nasledujúci rok bude bez trestného činu.

 

Tretím a posledným prípadom prezidentkinej milosti bola 24-ročná matka odsúdená za krádež. Po odpustení zvyšku trestu žije v zahraničí, aj keď ako samoživitelka to nemá ľahké. Aj ona dostala podmienku, v tomto prípade išlo o 6 mesiacov.

(zdroj: Foto-N-–-Tomáš-Benedikovič)

Úprimne nás tešia všetky 3 prípady. Odpustenie trestu za prechovávanie konope pre vlastné použitie je síce veľká výnimka ale je to cesta správnym smerom.

 

Petícia za dekriminalizáciu: tu!

Viac o konope: sloboda!

Komentáre k článku

avatar
  Subscribe  
Notify of

Mohlo by vás zaujímať

Newsletter

Zapoj sa do odberu nášho SimplyHigh newslettera a dostávaj pravidelné informácie zo sveta cannabisu.